Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Wycieczka do Sejmu

W dniu 7 marca 2012r. uczniowie klasy 2c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem była wizyta w gmachu Sejmu RP przy ulicy Wiejskiej.

W trakcie zwiedzania uczniowie mogli zapoznać się z historią polskiego parlamentaryzmu, dziejami obiektu, w którym pracują polscy parlamentarzyści. Prześledzili pod czujnym okiem pracownika Kancelarii Sejmu przebieg procesu legislacyjnego.

Główna część wizyty odbywała się w galerii dla publiczności sali głównej. Następnie uczniowie mogli przechodząc korytarzami sejmowymi dotrzeć przed tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli tragicznie w katastrofie smoleńskiej w 2010r. Przy makiecie kompleksu przy Wiejskiej Przewodnik omówił przeznaczenie poszczególnych obiektów oraz ich dzieje. Przechodząc do sali kolumnowej, w której odbywają się m.in posiedzenia komisji śledczych uczniowie mogli zobaczyć historyczne egzemplarze lasek marszałkowskich oraz udzielającego wywiadów posła Kalisza. Po przejściu pod salę senacką wizyta w parlamencie RP dobiegła końca.

Mamy nadzieje, że była to interesująca lekcja, która przyczyni się do kształtowania postaw obywatelskich wśród uczniów.

Działania w tym kierunku nie kończą się, już 25 kwietnia uczniowie klasy 1d odwiedzą Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Renata Nalej Agnieszka Przyjankowska