Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Dzień Włoski

Dnia 6 marca 2012r. w naszej szkole odbył się Dzień Włoski zorganizowany w ramach programu Comenius.

Od 800 do 1200 licealiści prowadzili lekcję pt: „Pinokio bawi i uczy” dla uczniów klas pierwszych żyrardowskich szkół podstawowych. Na podstawie wysłuchanego fragmentu książki Carla Collodiego pt: „Pinokio” dzieci uzupełniały historyjkę obrazującą przygody drewnianego pajacyka.

Natomiast nasi uczniowie mieli okazję poznać kilka podstawowych zwrotów po włosku. Nowego języka uczyły się klasy drugie. Również dla nich odbyła się projekcja filmu włoskiego reżysera Roberta Benigniego pt: „Życie jest piękne”. Wyświetlany obraz wywarł silne wrażenie na oglądających.

Klasy pierwsze oglądały prezentację multimedialną na temat Włoch. Po wysłuchaniu ogólnych wiadomości dotyczących tego kraju, uczniowie uczestniczyli w konkursach pozwalających wykazać się zdobytą wiedzą. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1a.

GRATULUJEMY!!!