Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Gimnazjalisto

Od wrzeÅ›nia 2012 roku w liceum obowiÄ…zuje nowa podstawa programowa. KsztaÅ‚cenie ogólne na III (gimnazjum) i IV (szkoÅ‚y ponadgimnazjalne) etapie edukacyjnym tworzy programowo spójnÄ… caÅ‚ość i stanowi fundament wyksztaÅ‚cenia, umożliwiajÄ…cy zdobycie zróżnicowanych kwalifikacji. Strategia uczenia siÄ™ przez caÅ‚e życie wymaga umiejÄ™tnoÅ›ci podejmowania ważnych decyzji – poczynajÄ…c od wyboru szkoÅ‚y ponadgimnazjalnej, kierunku studiów, poprzez decyzje o wyborze miejsca pracy. Do najważniejszych umiejÄ™tnoÅ›ci zdobywanych przez ucznia należą: czytanie, myÅ›lenie matematyczne, myÅ›lenie naukowe, umiejÄ™tność komunikowania siÄ™ w jÄ™zyku ojczystym i w jÄ™zykach obcych, umiejÄ™tność sprawnego posÅ‚ugiwania siÄ™ technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

Wybór liceum ogólnokształcącego daje Wam możliwość kształcenia w zakresie rozszerzonym zgodnie z zainteresowaniami czy też planowanym wyborem kierunku dalszego rozwoju, pozwala także na rozwój osobowości poprzez udział w zajęciach uzupełniających oraz ukształtuje Wasze sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie.

W szkole z 90 – letniÄ… tradycjÄ…, oferujemy naukÄ™ w jednej z szeÅ›ciu klas pierwszych. Opracowane plany nauczania uwzglÄ™dniajÄ… Twoje różnorodne zainteresowania oraz wymagania egzaminu maturalnego.

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji przedstawiamy podstawowe informacje o planowanych klasach pierwszych w roku szkolnym 2012/2013.

Przedmioty w zakresie rozszerzonym
Języki obce Oferta przedmiotów uzupełniających
I A Matematyka, Fizyka, Informatyka angielski francuski, niemiecki lub rosyjski Ekonomia w praktyce
I B Matematyka, Geografia, Informatyka angielski francuski, niemiecki lub rosyjski Ekonomia w praktyce, Astronomia w geografii
I C Biologia, Chemia angielski francuski, niemiecki lub rosyjski Matematyka w przedmiotach przyrodniczych, Fizyka medyczna
I D
I F
Język polski, Historia, Wiedza o społeczeństwie angielski francuski, niemiecki lub rosyjski Zajęcia artystyczne, Kultura języka angielskiego
I E Matematyka, Geografia, Wiedza o społeczeństwie angielski francuski, niemiecki lub rosyjski Ekonomia w praktyce, Astronomia w geografii

Wyboru klasy dokonujesz na etapie naboru. Planowa tygodniowa liczba godzin wynosi: w każdej klasie I – 30, w każdej klasie II – 32, w każdej klasie III – 29. Nauczanie przedmiotów w zakresie rozszerzonym trwa od klasy I do klasy III.

W bieżącym roku szkolnym po teście sprawdzającym Twoją wiedzę z języka angielskiego, który jest językiem wiodącym w naszym liceum, będziesz mógł uczyć się tego języka na jednym z następujących poziomów:

1. podstawowym – gdy, zdobyÅ‚eÅ› podstawowe umiejÄ™tnoÅ›ci i rozwinÄ…Å‚eÅ› podstawowe sprawnoÅ›ci jÄ™zykowe, ale w stopniu dostateczny;. kojarzysz i umiesz powtórzyć materiaÅ‚, ale nie umiesz utworzyć wÅ‚asnej, poprawnej i zrozumiaÅ‚ej dla innych wypowiedzi ustnej i pisemnej,
  2. zaawansowanym – gdy, masz wiedzÄ™, umiejÄ™tnoÅ›ci i opanowane sprawnoÅ›ci jÄ™zykowe, potrafisz bezbÅ‚Ä™dnie rozpoznać materiaÅ‚, powtórzyć go i próbujesz tworzyć wÅ‚asne wypowiedzi ustne i pisemne, poprawnie jÄ™zykowo oraz zrozumiale dla innych.

Wyboru drugiego języka obcego nowożytnego dokonujesz na etapie rekrutacji.

Jeśli zostaniesz uczniem naszej szkoły, to możesz uczestniczyć w interdyscyplinarnych projektach oraz rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach uzupełniających.