Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
W ciemności

W poniedziaÅ‚ek 12 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoÅ‚y uczestniczyli w wycieczce do żyrardowskiego kina. Obejrzeli film pt.„W ciemnoÅ›ci” wyreżyserowany przez AgnieszkÄ™ Holand, o którym przez ostatnie miesiÄ…ce byÅ‚o gÅ‚oÅ›no w mediach.

Film był nominowany do niezwykle prestiżowej nagrody - Oskara. Do udziału w seansie wszyscy uczniowie zgłosili się chętnie, ponieważ recenzje filmu były bardzo zachęcające. Myślę, że idąc na film wiele osób, nie było przygotowanych na tak trudny temat, jakim jest Holokaust.

Film ukazywał wiele drastycznych scen z życia codziennego walczących o przetrwanie Żydów. Doskonale odzwierciedlał życie ludzi w tych strasznych czasach. Dla większości uczniów temat poruszony w filmie był mało znany, dlatego bardzo cenne było jego przybliżenie. Uczniowie byli bardzo wzruszeni i myślę, że ten obraz pozostanie w ich pamięci bardzo długo.