Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Gimnazjaliści w naszej szkole

Gimnazjaliści w naszej szkole!!!

W dniach 13-16 marca w ramach Dni Otwartych odwiedzili naszą szkołę uczniowie ostatnich klas gimnazjów z Żyrardowa i okolicznych miejscowości takich jak Międzyborów i Mszczonów.

Na dobry początek zaproponowaliśmy im nietypową Lekcję Historii prowadzoną przez uczniów pierwszych klas, podczas której można było dowiedzieć się ciekawostek dotyczących m.in. polskich symboli narodowych, a także usłyszeć na temat odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Następna prezentacja, również prowadzona przez ucznia liceum, dotyczyła tegorocznej rekrutacji do naszej szkoły, a także omawiała poszczególne klasy, do których gimnazjaliści będą przyjmowani. Nacisk kładliśmy na przedmioty rozszerzone w poszczególnych klasach, a także przedmioty dodatkowe, które uczniowie wybiorą w momencie rozpoczęcia nauki.

Kolejna prezentacja multimedialna miała nieco inny charakter, dotyczyła bowiem życia naszego liceum, zarówno tego na co dzień, jak i „od święta”. Gimnazjaliści mogli zobaczyć około 300 slajdów pokazujących zdjęcia z przeróżnych projektów (także międzynarodowych), w których bierze udział nasza szkoła, wycieczek, imprez sportowych, zimowisk, uroczystości szkolnych przygotowywanych przez uczniów w formie przedstawień, konkursów, festiwali, studniówek, matur, czy spotkań z ważnymi osobistościami (m.in. z Prezydentem Bronisławem Komorowskim). Istotnym elementem tej właśnie prezentacji był komentarz w wykonaniu dwóch uczennic klasy drugiej.

Żeby nie zanudzić uczniów jedynie słuchaniem i oglądaniem prezentacji, wszystkie spotkania z gimnazjalistami uświetnione były koncertami naszego szkolnego zespołu muzycznego, który jak zawsze stanął na wysokości zadania i zebrał ogromne, głośne owacje publiczności.

Na zakończenie wizyty w naszym liceum, gimnazjaliści zostali oprowadzeni po szkole przez przedstawicieli naszych uczniów, zaglądając w najciekawsze jej zakamarki i wchodząc nawet na prowadzone właśnie lekcje.

Cieszy nas to, że nieraz widzieliśmy entuzjazm na twarzach gimnazjalistów i słyszeliśmy, jak bardzo nasza szkoła przypadła im do gustu.

Zapraszamy!

Galeria zdjęć