Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Symulacja przedsiębiorstwa

Symulacja przedsiębiorstwa – gra edukacyjna

Od 22 marca 2012 roku gościmy w naszej szkole gości z Włoch, Turcji i Szwecji w ramach COMENIUSA. W dniu 23 marca uczniowie naszej szkoły i goście uczestniczyli w grze symulującej funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Uczniowie dobierali się w pięcioosobowe międzynarodowe zespoły. Każdy zespół reprezentował jedną firmę. Każda firma produkowała z papieru kaczki (origami). Gra prowadzona była w języku angielskim.

Każdy zespół otrzymał określoną gotówkę, jako pożyczkę na rozpoczęcie produkcji i rozpoczął produkcję kaczek, które następnie sprzedawał do skupu.

Wymagało to:

• zlokalizowania dostawców surowca (hurtowni papieru)
  • skompletowania urządzeń z firmy leasingowej (linijki, nożyczki, flamastry)
  • pozyskania pracowników odpowiedzialnych za:
    • zarządzanie wszystkimi pracownikami – prezesa,
    • produkcję,
    • zaopatrzenie,
    • sprzedaż kaczek,
    • prowadzenie księgowości i wypłacanie wynagrodzeń
  • znalezienia odbiorców kaczek
  • pożyczenia dodatkowego kapitału (jeżeli okaże się to konieczne) lub ulokowania nadwyżki finansowej
  • prowadzenia pełnej księgowości firmy i sporządzenia sprawozdania finansowego

Grę prowadzili nauczyciele Danuta Paluchowska i Agata Lepieszka. Zarówno młodzież, jak i ich opiekunowie świetnie się bawili, a gra pozwoliła nie tylko zapoznać się z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa ale również wzbogaciła młodzież o nowe słownictwo ekonomiczne w języku angielskim.