Strona Główna Czwartek, Kwietnia 18, 2024
Podsumowanie projektu COMENIUS

W dniach 22 – 29 marca 2012 odbyło się w naszej szkole spotkanie robocze w ramach projektu Comenius pt. „Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości”. Wzięło w nim udział 8 nauczycieli i uczniów z Turcji, 7 z Włoch i 5 ze Szwecji.

Uczestnicy spotkania odwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz bank PKO w Żyrardowie, grali w ekonomiczne gry planszowe, a także grę edukacyjną symulującą funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Każda szkoła zaprezentowała również zadania, które wykonała pomiędzy spotkaniem w Sztokholmie, a spotkaniem w Żyrardowie.

Poza działaniami związanymi z tematyką projektu goście poznawali polską kulturę, podstawowe zwroty w naszym języku, a także uczyli się tańczyć poloneza. Ponadto wzięli udział w wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedzili Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego i Łazienki, oraz w wycieczce do Lublina i Majdanka. Poprzez grę miejską przeprowadzoną w naszym mieście zapoznali się z najważniejszymi obiektami i miejscami w Żyrardowie.

W czasie wolnym od zajęć zwiedzali okoliczne atrakcje, jak na przykład Żelazową Wolę. Chętnie korzystali z basenu oraz kręgielni.

Było to ostatnie spotkanie w ramach projektu „Przedsiębiorczość naszym paszportem do przyszłości”.

Danuta Czyżewska, koordynator projektu.