Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Lokalna Akademia CISCO

Nasza szkoła uzyskała status Lokalnej Akademii CISCO.

W nowym roku szkolnym w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA) zainteresowani informatyką uczniowie będą mogli nieodpłatnie uczestniczyć w kursie IT Essentials: PC Software and Hardware i po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać międzynarodowy certyfikat CISCO.

Certyfikaty CISCO potwierdzają wysokie kwalifikacje zawodowe i otwierają drzwi kariery w wielu firmach branży IT, a osoby posiadające takie certyfikaty są poszukiwanymi przez pracodawców specjalistami.

W Europie i USA wiele uczelni z kierunkami informatycznymi uznaje certyfikat CISCO jako jeden z najważniejszych.

CISCO od lat jest uznanym i największym na świecie producentem profesjonalnych rozwiązań sieciowych i ośrodkiem szkolącym w zakresie sieci komputerowych.

IT Essentials: PC Hardware and Software to 70 godzinny kurs obejmujący wiedzę dotyczącą instalowania różnych wersji systemu operacyjnego Windows, montażu i konfiguracji sprzętu komputerowego i peryferyjnego, oprogramowania, pracy w sieci itp. i stanowi wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych.

Kurs IT Essentials jest podstawą dla innych, bardziej zaawansowanych, kursów sieciowych w ofercie programu Cisco Networking Academy. Dostępny jest w języku polskim.

Wysoki poziom absolwentów kursów Cisco wynika ze specyfiki profesjonalnego i nowoczesnego kształcenia specjalistów. Każda osoba biorąca udział w kursie otrzymuje konto w portalu Akademii Cisco, uzyskując tym samym dostęp do materiałów kursowych (on-line) oraz rozpoczyna własną ścieżkę kształcenia. Zajęcia odbywają się zarówno na platformie e-learningowej Cisco, jak i w realu, w trakcie zajęć z instruktorem, wykorzystując multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, symulatory.. Centralny serwer edukacyjny CNAMS udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi do zarządzania wszystkimi aspektami programu. Dodatkowo CNAMS umożliwia bieżące testowanie nabytej przez słuchaczy wiedzy, śledzenie postępów nauczania oraz utrzymywanie odpowiedniej jakości kształcenia.

Zapraszam wszystkich uczniów zainteresowanych rozwojem swojej przyszłej kariery zawodowej jako informatycy, technicy i specjaliści branży IT do aktywnego uczestnictwa w kursie IT Essentials: PC Hardware and Software.

W uzyskiwaniu kolejnych szczebli profesjonalizmu swoją pracą możecie dojść do wysokich stanowisk w branży IT, czego przykładem jest absolwentka naszej szkoły - Pani Anna CZACHAROWSKA-RYBKOWSKA - koordynator Programu Cisco Networking Academy w Polsce.

Instruktor Lokalnej Akademii Cisco - Ewa Matuszewska.