Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Prezentacja Szkoły Nowych Technologii

Od poczÄ…tku roku szkolnego 2011/2012 nasze Liceum uczestniczy w projekcie „SzkoÅ‚a Nowych Technologii” organizowanym przez WSiP oraz Microsoft.
Celem tego projektu jest przekazanie dyrektorom szkół, nauczycielom i uczniom najnowszej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii.
W grudniu 2011 r. odbyÅ‚a siÄ™ konferencja dotyczÄ…ca nowych kierunków w edukacji,w której uczestniczyÅ‚a pani dyrektor Beata Stawicka. NastÄ™pnie w kwietniu w naszej szkole odbyÅ‚y siÄ™ szkolenia dla nauczycieli z zakresu korzystania z platformy edukacyjnej – WSipNet.pl oraz darmowych narzÄ™dzi do codziennej pracy z pocztÄ… elektronicznÄ…, dokumentami Office pod nazwÄ… Live@Edu.

W poniedziałek (28 maja) odbyło się spotkanie uczniów klas matematyczno-informatycznych z przedstawicielami Microsoft Student Partner w ramach Szkoły Nowych Technologii na temat nowych możliwości jakie dają wszystkim użytkownikom internetu rozwiązania firmy Microsoft.

Prowadzący spotkanie zaprezentowali ideę i możliwości "chmury" (cloud computing) Microsoftu, która w pełni integruje się z systemami Windows, zarówno desktopowymi jak i mobilnymi. Chmura umożliwia darmowe korzystanie m. in. z komunikatora, pakietu Office czy backupu online o pojemności 25 GB.

Uczniowie zobaczyli także jak funkcjonuje najnowszy system mobilny Windows Phone 7.5. Trenerzy zademonstrowali jak w kilka minut stworzyć prostą aplikację działającą na tym systemie, wykorzystując darmowe narzędzia dostępne na platformach Live i DreamSpark a następnie opublikować ją w internetowym sklepie z aplikacjami Marketplace.

Najciekawszą częścią była jednak prezentacja możliwości znanego już z konsoli XBOX 360 - kontrolera Kinect, który pozwala na sterowanie za pomocą gestów rąk czy głowy. Trenerzy pokazali w jaki sposób możemy to narzędzie wykorzystać w pracy z komputerem.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W trakcie spotkania uczniowie mogli wygrać piłeczki antystresowe, za prawidłowe udzielenie odpowiedzi na pytania.

W najbliższym czasie uczniowie otrzymają kody dostępu do bezpłatnego oprogramowania (do studentlive.pl - darmowy hosting dla uczniów, oraz do dreamspark.com - darmowe oprogramowanie dla uczniów).