Strona Główna Sobota, Kwietnia 27, 2024
I miejsce dla Dominiki Osuchowskiej

I miejsce dla Dominiki Osuchowskiej w XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym i Plastycznym pt. „Kościół naszym domem”

Celem Konkursu było kształtowanie właściwych postaw i zachowań zgodnych z nauką i postawą życiową Ojca Świętego Jana Pawła II, skłonienie młodych ludzi do refleksji nad swoim życiem, kształtowania własnej tożsamości kulturalnej i religijnej oraz szukania właściwej drogi życiowej.

W XII Ogólnopolskim Konkursie Papieskim organizowanym przez 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach oraz Małopolską Wojewódzką Komendę OHP w Krakowie przy wsparciu Komendy Głównej, wzięli udział uczestnicy OHP oraz młodzież szkolna (ur. w 1992 r. i młodsza) z terenu całej Polski. Ogółem nadesłano 719 prac, w tym 273 fotograficznych oraz 446 plastycznych. Każda z nich była opatrzona godłem, a dane autorów znajdowały się w zamkniętych kopertach. Tylko takie prace podlegały ocenie.

W dniu 9. maja 2012 r. w Wadowickim Centrum Kultury jury dokonało oceny prac fotograficznych i plastycznych nadesłanych na Konkurs. Przy ocenie Komisja brała pod uwagę przede wszystkim oryginalny sposób przedstawienia tematu, walory artystyczne oraz dostosowanie do regulaminu Konkursu.

Komisja w składzie:

• Przewodniczący: ks. dr Wiesław Orawiecki SDS – duszpasterz MWK OHP Kraków;
  • Członkowie: Maciej Beiersdorf – Dyrektor Muzeum Historii Fotografii w Krakowie;
  • Jerzy Kozak – artysta plastyk;
  • Marek Brzeźniak – grafik;
  • Jolanta Zacny – Komendant 6-11 HP Wadowice
dokonała oceny prac i przyznała nagrody.

W kategorii - FOTOGRAFIA - MŁODZIEŻ SZKOLNA I NAGRODĘ uzyskała Dominika Osuchowska uczennica naszego liceum.

Gratulujemy!!!