Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Wizyta profesora doktora habilitowanego Włodzimierza Klucińskiego

prof. dr. hab. Włodzimierz Kluciński

W dniu 29 stycznia b.r. odwiedził naszą szkołę wybitny jej absolwent, prof. dr hab. Włodzimierz Kluciński, wieloletni dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, a w latach 1996- 2002- rektor tej uczelni.

prof. dr. hab. Włodzimierz Kluciński

Był to szczególnie wzruszający powrót do wspomnień z lat młodzieńczych.

Jest dla nas zaszczytem deklarowana przez Pana profesora chęć spotkań z uczniami LO, co zostało wstępnie zaplanowane na czerwiec i wrzesień br.

Czujemy się też wyróżnieni niezwykłym zaproszeniem na uroczystość nadania profesorowi Klucińskiemu tytułu doktora honoris causa, który to tytuł jest najwyższą godnością akademicką nadawaną przez Senat Uczelni.

14 maja będziemy towarzyszyć temu niecodziennemu wydarzeniu.

Jesteśmy dumni, że Pan Profesor - wybitny Żyrardowianin, który wkroczył do społeczności akademickiej i zapisał wiele chlubnych kart w historii SGGW, zaś wcześniej zdobywał średnie wykształcenie w LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, zechciał wrócić wspomnieniami do tamtych lat oraz dzielić się swą wiedzą z obecnymi uczniami naszej szkoły.