Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Integracja klasy I D

14 wrzeÅ›nia 2012r. w „Czerwoniaku” odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie integracyjne klasy I D z wychowawcÄ… paniÄ… AgnieszkÄ… PrzyjankowskÄ…. ProwadziÅ‚a je pani Magdalena Bylicka-Pawlak- szkolny pedagog. Integracja - jak sama nazwa wskazuje, miaÅ‚a na celu bliższe poznanie siÄ™. Spotkanie odbyÅ‚o siÄ™ na trzech pierwszych godzinach lekcyjnych.

PrzyszliÅ›my do szkoÅ‚y na godzinÄ™ 8:00. Kiedy zadzwoniÅ‚ dzwonek, weszliÅ›my do sali. UstawiliÅ›my krzesÅ‚a oraz przygotowaliÅ›my „stół szwedzki”. Po zajÄ™ciu miejsc, kolejno przedstawialiÅ›my siÄ™. NastÄ™pnie każdy napisaÅ‚ na kartce swoje imiÄ™ i przymiotniki okreÅ›lajÄ…ce jego osobÄ™ zaczynajÄ…ce siÄ™ na każdÄ… kolejnÄ… literÄ™ wystÄ™pujÄ…cÄ… w imieniu. Po odczytaniu informacji z kartek dobraliÅ›my siÄ™ w pary i bawiliÅ›my siÄ™ w dziennikarzy. Osoby w parach przeprowadzaÅ‚y wywiad, aby dowiedzieć siÄ™ jak najwiÄ™cej informacji o sobie, a potem prezentowaÅ‚y je na forum klasy. To zadanie zajęło nam caÅ‚Ä… lekcjÄ™. Na ostatniej godzinie naszej integracji dzieliliÅ›my siÄ™ naszymi obawami zwiÄ…zanymi ze szkoÅ‚Ä…, jak również każdy mógÅ‚ przekazać jakie ma oczekiwania zwiÄ…zane z klasÄ….

To, co dobre, szybko się kończy. Tak też było z naszą integracją. Trzy godziny lekcyjne upłynęły bardzo szybko i niespostrzeżenie. Myślę, że to spotkanie zostanie na długo w pamięci każdej osoby z I D. Pomogło ono nam się bliżej poznać. Uważam, że to świetny pomysł, aby przeprowadzać zajęcia integracyjne w klasach I.