Strona Główna roda, Kwietnia 24, 2024
NOWA EDYCJA PROJEKTU

NOWA EDYCJA PROJEKTU WYMIANY UCZNIÓW ZE SZKOŁĄ EFTERSKOLE HAARBY W DANII!

Zbieramy chętnych do przystąpienia do wymiany uczniów z Danią.

Już pod koniec października, 22 do 28 X 2012r. jedziemy na Fionię na tydzień, na jedną z największych duńskich wysp, do malowniczego miasteczka Haarby. Jest tam szkoła, której uczniowie specjalizują się w sporcie (piła nożna, piłka ręczna, golf, taniec i inne) i wymianach międzynarodowych. Przed trzema laty zaproponowano nam stałą współpracę i po bardzo dobrych ocenach naszej strony kontynuujemy ją.

W trakcie tygodnia pobytu w Danii jedziemy do Kopenhagi (w poprzedniej edycji widzieliśmy zmianę honorowych wart przy pałacu królewskim, syrenkę, Christianię zarządzaną przez spadkobierców idei hipisów, browar Carlsberg, płynęliśmy kanałami wśród malowniczych kamienic. Byliśmy też w Odense (miejsce urodzenia H. Ch. Andresena). Na miejscu uczyliśmy się języka duńskiego, słuchaliśmy o kulturze i historii Danii, gotowaliśmy duńskie specjały, tańczyliśmy duńskie tańce, bawiliśmy się na sportowo i muzycznie, rywalizowaliśmy w Perfect Minute. Zaliczyliśmy też grę miejską terenową.

Pod koniec lutego 2013r., według autorskiego programu naszych uczniów, będą przebywać u uczniów naszego Liceum ich duńscy partnerzy.

To doskonała okazja, żeby coś przeżyć, zobaczyć rozwinąć się, doskonalić komunikację w języku angielskim i komunikację międzyludzką z osobami o innej, choć też europejskiej kulturze.

Zgłaszać się można do Pani Anny Kubickiej – pedagoga szkolnego, Pani Agnieszki Wilk – nauczyciela j. angielskiego i Pani Agaty Szustakiewicz - Gołdak - nauczyciela j. angielskiego.