Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Młody obywatel w urzędzie

"Młody obywatel w urzędzie"

Dnia 4 października 2012r. klasa 3b wzięła udział w lekcji wychowania obywatelskiego w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Po dotarciu do warszawskiego Ratusza uczniowie pod opieką pracownika Urzędu Wojewódzkiego mieli okazję zobaczyć z bliska jak działa administracja rządowa w terenie. W programie spotkania znalazły się informacje o kompetencjach Wojewody oraz zadaniach administracji rządowej, administracji zespolonej a także służb i jednostek podporządkowanych wojewodzie. Wizyta w Urzędzie przewidywała zwiedzanie Urzędu Wojewódzkiego, sal spotkań administracji rządowej, sal posiedzeń sejmiku wojewódzkiego.

Sporo emocji wywołała możliwość obserwacji działań Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ponadto mieliśmy także okazję spotkać się z panią Haliną Stachurą - Olejniczak, która pełni funkcje Dyrektora Generalnego Urzędu Wojewódzkiego. Pani Dyrektor przybliżyła nam swoje obowiązki i opowiedziała o wykonywanej na co dzień pracy Urzędu.

Działania w ramach projektu "Młody obywatel w urzędzie" będą kontynuowane, już wkrótce uczniowie klasy 1d odwiedzą Urząd Miejski w Żyrardowie żeby zapoznać się z działaniami samorządu terytorialnego na szczeblu gminy.

A. Przyjankowska