Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Mecz Polska - RPA

12 października społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w liczbie 50 osób, kibicowała polskim piłkarzom w towarzyskim meczu z drużyną z RPA. Mecz odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie i zakończył się rezultatem 1:0 dla Reprezentacji Polski po bramce Marcina Komorowskiego.

Celem wyjazdu było propagowanie kulturalnego dopingu, budzenie pasji i zainteresowań sportowych poprzez emocjonalne i aktywne zaangażowanie oraz kształtowanie odpowiednich postaw społecznych wobec otoczenia.

Był to dalszy etap projektu „Wszyscy jesteśmy kibicami”, który funkcjonuje w szkole od 2011 roku i cieszy się bardzo dużą popularnością, a jego koordynatorem jest nauczyciel wychowania fizycznego Michał Ciecharowski. W roku szkolnym 2011/2012 w projekcie tym wzięło udział 115 uczniów, liczymy, że w roku 2012/2013 liczba uczestników zwiększy się dwukrotnie.

Kolejnym etapem projektu, będzie wyjazd na mecz SKRA BEŁCHATÓW – DYNAMO MOSKWA, 14 listopada, który odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie.

Serdecznie zaprasza organizator.