Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
DN2012

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej był obchodzony w naszej szkole w nadzwyczaj huczny sposób. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy koncert, którego mogli wysłuchać nie tylko nasi profesorowie i zaproszeni goście, ale także prawie 600 uczniów naszej szkoły jednocześnie!

Aby uczynić to możliwym, nasz szkolny zespół wraz z opiekujÄ…cÄ… siÄ™ nimi p. prof. AgatÄ… LepieszkÄ… dwoili siÄ™ i troili organizujÄ…c koncert na hali sportowej OSiR. ByÅ‚o to nie lada przedsiÄ™wziÄ™cie, wymagaÅ‚o przede wszystkim wielu prób i przygotowania odpowiedniego repertuaru (w czym pomagaÅ‚a p. prof. Anna Kornowska, a salÄ™ do prób udostÄ™pniaÅ‚ p. prof. MirosÅ‚aw Wasiewicz), ale również zadbania o stronÄ™ technicznÄ…. UstawiliÅ›my scenÄ™, podÅ‚Ä…czyliÅ›my nagÅ‚oÅ›nienie – i rozpoczÄ™liÅ›my nasz koncert życzeÅ„.

Zespół zagraÅ‚ utwory Piotra Szczepanika, Czerwonych Gitar, CzesÅ‚awa Niemena, Dżemu i Maryli Rodowicz. Å»eby jednak każdy wÅ›ród nauczycieli znalazÅ‚ coÅ› dla siebie, chÅ‚opaki doÅ‚ożyli jeszcze od siebie profesjonalnie wykonane rockowe utwory instrumentalne takie jak Apache zespoÅ‚u The shadows, Wipe out, a także improwizacjÄ™ opartÄ… na Hey Joe Jimmy’ego Hendrixa. Uczniowskiej publicznoÅ›ci nie trzeba byÅ‚o uciszać, wszyscy w podziwie sÅ‚uchali swoich kolegów i – dobrze siÄ™ bawili!

Prezenterami byli: Beata Ludwiak, Anna Nowakowska oraz JÄ™drzej SaÅ‚aj, zaÅ› zagrali i zaÅ›piewali dla swoich profesorów: Agata Baumel, Iwona Klejner, Agata JÄ™drzejewska, Weronika Majewska, Tomek Kaniut, Asia Siwa Jagielska, Marceli Kuran, Szymon Majewski i Emil Hotkowski. Ze wzglÄ™du na chorobÄ™ nie mogÅ‚a niestety wystÄ…pić w tym dniu Sara Nowakowska, jednak – nic straconego, mamy nadziejÄ™ posÅ‚uchać jej gÅ‚osu na kolejnych szkolnych koncertach, z których nastÄ™pny – już z okazji Å›wiÄ…t Bożego Narodzenia!