Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Wesele

Wizyta Licealnej Akademii Teatralnej na "Weselu" w wykonaniu studentów IV roku Akademii Teatralnej

22 października 2012 roku

Reżyserem spektaklu Wesele jest Jarosław Gajewski, Żyrardowianin, wybitny aktor teatralny i pedagog, prorektor Wydziału Aktorskiego i profesor Akademii Teatralnej w Warszawie.

Recenzja ze strony ryszard-abraham.bloog.pl

Dawno nie widziałem tak dobrego przedstawienia! Skromna dekoracja, znikoma scenografia, nieznacznie zaznaczona muzyka, symboliczne kostiumy, ale wszystko widzowi wynagradzająca, sugestywna gra aktorska. Pełna energii, hipnotyzująca, postacie bogate wewnętrzne, świadomie używające środków wyrazu, mówiące z sensem i wyraźnie, trafnie puentujące, wyraźnie ustalone i spełnione intencje, zaskakujący ruch sceniczny. I to wszystko w wykonaniu studentów IV roku wydziału aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej. Okazuje się, że można jeszcze pokazać ''kawał dobrego teatru'' nie zdejmując z aktorów bielizny, nie używając wulgaryzmów, nie zagłuszając efektami muzycznymi i nie szokując bezzasadnie. Spektakl uważam za obowiązkowy dla wszystkich, którzy interesują się Melpomeną! Nie możecie tego nie zobaczyć!

Obejrzyj galerię zdjęć!!!