Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Przedwiośnie

Stefanki - panel poświęcony "Przedwiośniu"

W dniu 29.10.2012 roku, w ramach obchodów Dnia Patrona, W Centrum Kultury uczniowie klas trzecich obejrzeli film pt. "Przedwiośnie" w reżyserii Filipa Bajona.

Po projekcji zorganizowano panel dyskusyjny. Prowadzili go profesorowie - p. Mirosław Wasiewicz i p. Marta Czarnocka.

Jako eksperci zasiedli: p. prof. Bożena Gąsiorowska - polonistka i p. prof. Sławomir Maszewski - historyk.

Uczniowie reprezentowani byli przez:

klasa I - Agnieszka Dobies;
klasa II - Bogumił Kendzior;
klasa III - Dominika Jarosz, Bartłomiej Adamiak.

Dyskutanci podejmowali kwestie dotyczące:

1. historii - czasy Stefana Żeromskiego, problemy społeczno-polityczne a poglądy Naszego Patrona,
  2. literaturoznawstwa - tematyka Przedwiośnia, różne interpretacje,
  3. filmoznawstwa - problemy adaptacji filmowej, kreacje aktorskie, wizja reżyserska Filipa Bajona
Obejrzyj galerię zdjęć!!!