Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Stefanki

29 października 2012 obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły czyli tzw. Stefanki. Po części oficjalnej młodzież klas I i II wzięła udział w przygotowanych na ten dzień atrakcyjnych projektach.

Pierwszym z nich była organizowana od września aukcja. Pod młotek poszły prace artystyczne autorstwa nauczycieli oraz uczniów naszego liceum. Aukcję poprzedziła krótka prezentacja dotycząca życia i twórczości córki patrona szkoły, malarki i pisarki Moniki Żeromskiej. Podbijanie cen wystawionych dzieł wzbudziło wiele emocji i było dobrą zabawą. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację szkolnego radiowęzła.

Drugim punktem programu była sesja artystyczno- literacka poświęcona Stefanowi Żeromskiemu, którą przygotowała klasa Id. Młodzież miała okazję poznać bliżej życie i twórczość patrona, posłuchać fragmentów jego prozy i obejrzeć zdjęcia związane z autorem „ Przedwiośnia”. Można było także podziwiać aktorski talent Dominiki Kobus i Michała Kamińskiego, którzy wcielili się w rolę Joanny Podborskiej i Tomasza Judyma.

W tym dniu odbył się też konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego, w którym zwycięstwo przypadło kl. IId.

Zwieńczeniem tego dnia był mecz w piłkę siatkową pomiędzy uczniami i nauczycielami. W tym niezwykle emocjonującym spotkaniu do samego końca trudno było wytypować zwycięzcę. Ostatecznie w trzecim secie wygrali uczniowie, ale trzeba przyznać, że nasza kadra nauczycielska grała zaciekle i z poświęceniem!

Obejrzyj galerię zdjęć!!!

Obejrzyj Stefanki w obiektywie Adama Bąby