Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Projekt - "Film Na Horyzoncie"

Z przyjemnością dzielimy się z Wami nowiną, że czteroosobowa ekipa filmowców z naszego liceum w składzie: Artur Jakubowski, Malwina Skiba, Marceli Kuran oraz Jakub Oklesiński pod opieką p.prof.Agaty Lepieszki dzięki swojej etiudzie "Wpół do szóstej rano", którą możecie obejrzeć na stronie internetowej szkoły, została przyjęta do projektu "Film Na Horyzoncie".

W ramach projektu będą oni brali udział w internetowym kursie tworzenia filmów organizowanym przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oraz redakcję magazynu FilmPRO.

W tym roku uczestnicy będą się skupiać na kobietach ze swoich rodzinnych miejscowości. Proces powstawania filmu "Kobieta w moim miejscu" potrwa do końca roku szkolnego i będzie wspomagany przez profesjonalnych moderatorów, którzy poprowadzą ekipę przez poszczególne etapy. W pierwszym z nich zostaną wyjaśnione reguły pisania scenariusza, w drugim - zasady robienia zdjęć, natomiast w ostatnim - techniki montażu. Powstałe filmy wezmą udział w konkursie. Laureaci będą mogli zaprezentować swoje dzieła na prestiżowych festiwalach filmowych w Polsce.

Trzymajmy za nich kciuki!