Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
MiNI Akademia Matematyki1

MiNI Akademia Matematyki

W sobotę 17 listopada grupa młodzieży z naszego liceum wysłuchała wykładu dr Pawła Stacewicza pt: „Czy komputery mogą być nieobliczalne?” na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Była to opowieść o złożoności obliczeniowej algorytmów, algorytmach stabilnych i niestabilnych, a także o problemach nierozwiązywalnych algorytmicznie, czyli nieobliczalnych. Po wykładzie odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których ich uczestnicy mieli możliwość samodzielnie zmierzyć się z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z zagadnieniami omawianymi na wykładzie.

Przypominamy, że dzięki Mini Akademii, można zdobyć indeks Politechniki Warszawskiej!

Ruszył Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka http://www.sigma.mini.pw.edu.pl/konkurs/konkurs.cgi