Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Kampania

16 Dni przeciwko przemocy ze względu na Płeć.

W ramach działań Comeniusa nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowej Kampanii 16 Dni przeciwko przemocy ze względu na Płeć.

Kampania w szkole realizowana będzie w dniach 26.11.12 do 10.12.12. W tym czasie zaplanowano szereg różnych działań z udziałem młodzieży.

W dniu 26.11.12 zaczynamy Kampanię stoiskiem z ulotkami, gazetką okolicznościową zredagowaną przez uczniów, na długiej przerwie będzie pokaz prezentacji multimedialnych na temat dyskryminacji kobiet. Wieczorem o 18.00 zapraszamy do Resursy na darmowe przedstawienie teatralne „Karmik”, którego scenariusz został napisany na podstawie przeżyć kobiet biorących udział w psychoterapii dla osób doświadczających przemocy.

Wśród działań uczniowskich jest również akcja rozklejania nalepek informacyjnych w lokalach gastronomicznych tj: restauracje, puby, kawiarnie na terenie miasta Żyrardów. Są to dwie nalepki – jedna ostrzegawcza, ukierunkowująca uwagę młodych kobiet na ryzyko spożycia „pigułki gwałtu”, druga informacyjna – propagująca dzień 25 listopada tj. Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet.

Zaplanowano także warsztaty dla uczniów, które poprowadzą specjaliści w danej dziedzinie. Harmonogram warsztatów:

WARSZTAT TERMIN
Pokaz samoobrony dla dziewczyn „(Nie)bezpieczeństwo – stereotypy”, prowadzi trener judo 21.11.2012 śr,
godzina 12.00,
sala 110
Pogadanka z policją nt; „Psychologiczny portret sprawców i ofiar przemocy, procedura postępowania w sytuacji doświadczania przemocy domowej”
28.11.2012 śr,
godzina 13.35,
sala 110
Warsztat „ Przemoc – jak ją rozpoznać na początku relacji, na randce i uniknąć przykrych konsekwencji”, prowadzi psycholożka z Centrum Praw Kobiet 29.11.2012 czw,
godzina 14.00
sala 110
Warsztat „ Bądź asertywna …w sprawach seksu”, prowadzi trenerka z Grupy Ponton 7.12.12 pt,
godzina 14.25
sala110

Nasze działania urozmaicą gazetki tematyczne wykonane przez licealistów.

Zapraszamy do współpracy

Magdalena Bylica-Pawlak