Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Wieczór poezji

W dniu 11 października 2012r. naszą szkołę odwiedził Jerzy Paruszewski (współzałożyciel i koordynator Żyrardowskich Wieczorów Literackich) wraz z dwoma zagranicznymi poetami, w ramach Warszawskiej Jesieni Poezji, która po raz pierwszy w historii odbywała się w Żyrardowie.

W spotkaniu z poetami wzięli udział uczniowie klas IIa i IIb. Mogli oni wysłuchać m.in. krótkiego wykładu australijskiego poety Johna Becketta mówiącego o różnicach w tworzeniu poezji w języku polskim i angielskim. Poeta odczytywał również swoje utwory, które później wraz z uczniami były interpretowane. Ponadto młodzież doświadczyła próbki twórczości serbskiego poety, oczywiście w języku serbskim.

Wszystkim spotkanie bardzo się podobało. Oprócz ciekawostek literackich mieli szansę na kontakt z "żywym" językiem angielskim.

Galeria zdjęć ze spotkania