Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
VII Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym

W sobotę 8 grudnia 2012 roku, odbyły się w Poznaniu największe polskie stacjonarne zawody programistyczne - VII Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym Kuźniewski.pl organizowane przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza.

Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym to największe stacjonarne zawody programistyczne w Polsce i jedne z największych na świecie.

Po przejściu eliminacji, które odbyły się 19 listopada 2012 roku, 97 najlepszych trzyosobowych drużyn awansowało do finału i rywalizowało w laboratoriach Wydziału Matematyki i Informatyki na Poznańskim Morasku.

W finale zawodów znalazł się nasz uczeń - Emil Hotkowski, który współpracował z Jakubem Kmiotkiem, oraz Eweliną Krakowiak z VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu.

A oto krótka relacja Emila:

Zawody odbywały się w sobotę, choć dzień wcześniej odbyły się spotkania oraz wykłady. Podczas jednego z wykładów zostałem mile zaskoczony. Przyszedł pewien przedstawiciel firmy Allegro i zaczął niesamowicie i dowcipnie opowiadać o strukturach ich firmy oraz o efektywnej pracy. Temat niezbyt ciekawy, jednakże takie przedstawienie sprawy było bardzo przystępne i tak jak cała sala wykładowa uśmiałem się i wiele dowiedziałem.

Sobotni kontekst przysporzył mojej drużynie nie lada problemy. Od 9:30 do 14:30 mieliśmy czas na rozwiązanie 12 zadań. Poziom był niewyobrażalnie wysoki, razem z moimi przyjaciółmi Kubą i Eweliną daliśmy radę zrobić tylko dwa zadania, choć i taki wynik uplasował nas w połowie stawki na 55 miejscu.

Całe zawody pokazały mi jaki poziom prezentuje polski algorytmik na światowym poziomie. Osoby które wygrały zawody są jednymi z najbardziej znanych i utytułowanych algorytmików na świecie (polskich algorytmików!).

Teraz pojawiły się kolejne wyzwania, poznałem moje słabe strony, nad którymi muszę popracować oraz spędziłem wspaniałe chwile z osobami, które rozumieją i podzielają moją pasje.

Emilu, gratulujemy Tobie sukcesów i życzymy dalszych!!!