Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Nasze Betlejem 2012

W czwartek przed Świętami Bożego Narodzenia cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się, aby uczestniczyć w Naszym Betlejem 2012.

To wigilijne spotkanie, oczekiwane już od kilku tygodni przez uczniów stało się naszą własną tradycją, zapoczątkowaną kilka lat temu przez ks. Tomasza Zielińskiego, a kontynuowaną przez p. prof. Agatę Lepieszkę.

Gwoździem programu jest zawsze wspólne śpiewanie dobrze znanych wszystkim kolęd, a także przysłuchiwanie się tym mniej znanym – za to w przepięknym wykonaniu naszych szkolnych gwiazd: Agaty Baumel, Iwonki Klejner, Agaty Jędrzejewskiej, wspieranych dzielnie przez liczny chórek. Instrumentalnie wsparli nasze spotkanie: Asia Jagielska, Manuela Sławińska, Agnieszka Dudzińska, Aneta Strzelczyk, Tomek Kaniut, Szymon Majewski, Emil Hotkowski oraz Marceli Kuran. W tym roku śpiewaliśmy „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Kolęda płynie z wysokości”, „W Betlejem”, wysłuchaliśmy „Kolędy dla nieobecnych”, „Jest taki dzień” oraz „Nikt z nas nie powinien być sam w taki wieczór”. Po raz pierwszy w Naszym Betlejem usłyszeliśmy także góralskie aranżacje kolęd „Oj Maluśki, Maluśki” oraz „To już pora na wilijo”, które poprzez brzmienie dwojga skrzypiec i wiolonczeli stworzyły niepowtarzalną atmosferę.

Kolędy i pastorałki były przeplatane tekstami na temat prawdziwego sensu Bożego Narodzenia oraz polskich tradycji świątecznych prezentowanymi przez uczniów pierwszych klas: Igę Sadowską, Ewelinę Borkowską, Adriana Pruszyńskiego i Michała Tkaczyka.