Strona Główna Pitek, Kwietnia 19, 2024
„O NIEPODLEGŁOŚĆ I GRANICE RZECZYPOSPOLITEJ”

LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1887–1922.

„O NIEPODLEGŁOŚĆ I GRANICE RZECZYPOSPOLITEJ”.

Tradycja to jeden fundamentów naszej tożsamości, nasza pamięć o przeszłości. Kultywujemy ją w rodzinach, i w państwie, w społecznościach lokalnych i regionalnych oraz całej wspólnocie narodowej, w wojsku, w organizacjach społecznych i związkach wyznaniowych. Jej wychowawcze znaczenie doceniają wszyscy. Można powiedzieć, że tradycję dostrzega, ceni i pielęgnuje każdy Polak, mieszkający w Rzeczypospolitej, jak i w diasporze rozsianej po świecie.

W roku szkolnym 2012/2013, po raz szósty rozgrywana jest Olimpiada Tematyczna: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego... organizowana przez współdziałające ze sobą ściśle:

• Komisję Konkursu powołaną przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty,
  • Komitet Główny Olimpiady powołany przez Wydział Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego oraz Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Edycja rozgrywana w roku szkolnym 2012 – 2013 obejmuje okres walk o – Niepodległość i granice Rzeczpospolitej w latach 1887–1922.

Dnia 19 XII br. odbyły się w Auli Jana Pawła II UKSW zawody rejonowe, w których brała udział siedmioosobowa reprezentacja naszego Liceum.

Do zawodów II stopnia zakwalifikowano pięciu uczestników z najlepszymi wynikami, wśród nich są Bogumił Kendzior oraz Kacper Kociszewski z klasy 2d.

Gratulujemy wyników osiągniętych na tym etapie i życzymy sukcesu w zawodach wojewódzkich, które odbędą się 20 marca br.