Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2013

Po raz piętnasty został opublikowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2013.

Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2013: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 40%, opinia akademicka 5%.

Nasza szkoła znalazła się wśród 500 najlepszych liceów w Polsce a w województwie mazowieckim uplasowała się na 87 miejscu (jest to awans w stosunku do ubiegłego roku o 40 miejsc). Ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowany został na portalu edukacyjnym: www.perspektywy.pl.

Natomiast w rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Programu IT Szkoła 2013 nasze liceum zajęło 56 miejsce w Polsce i 22 w województwie mazowieckim. IT Szkoła to internetowy, otwarty program 3 letnich studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz innych osób zainteresowanych tematyką ICT.