Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
SPOTKANIE W RIZE W TURCJI

PROJEKT COMENIUS - SPOTKANIE W RIZE W TURCJI

W dniach 13-18 lutego 2013 pięcioosobowa grupa nauczycieli i uczniów naszej szkoły brała udział w spotkaniu roboczym w Rize w Turcji w ramach projektu Comenius „Szkolna fabryka inicjatyw – równe obywatelstwo”.

Oprócz nas na spotkanie przyjechali przedstawiciele szkół z Cypru, Francji, Grecji, Islandii, Hiszpanii i Węgier. Podczas spotkania opracowaliśmy wspólny raport na temat przemocy ze względu na płeć, rasę i orientację seksualną w naszych krajach, stworzyliśmy wspólną ankietę badającą stereotypy ról płciowych w naszych krajach oraz postawy młodzieży wobec nich, a także zorganizowaliśmy międzynarodową wystawę prac plastycznych pt. „Przeciwko przemocy ze względu na rasę, płeć i orientację seksualną”.

Zwiedziliśmy zamek w Rize oraz ogród botaniczny, wzięliśmy też udział w wycieczkach do klasztoru Sumela i na płaskowyż Ayder. Obejrzeliśmy występ tureckiej młodzieży, uczyliśmy się tańców ludowych i próbowaliśmy miejscowych potraw, a przede wszystkim stale przebywaliśmy ze sobą, rozmawiając po angielsku.