Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Anglojęzyczny Festiwal Humoru 2013

Anglojęzyczny Festiwal Humoru

W dniu 24 lutego, na dwa dni przed feriami zimowymi, po raz kolejny ekipa z naszej szkoły miała szansę wystąpić w Anglojęzycznym Festiwalu Humoru pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w żyrardowskim Centrum Kultury.

Mateusz Mińkowski , Filip Zajdel oraz Igor Siedlecki (klasa 3a) pod kierunkiem p. Agaty Lepieszki przygotowali w języku angielskim skecz z repertuaru kabaretu Ani Mru Mru i wystąpili na scenie obok 17 innych skeczy wystawianych przez 10 różnych szkół, w tym – przez kilka liceów z Warszawy.

Nasz występ wywoływał salwy śmiechu wśród publiczności, więc nie mogło być inaczej – chłopcy zajęli DRUGIE MIEJSCE, plasując się zaraz po skeczu uczniów z Puszczy Mariańskiej. Nagrodę wręczył im sam gwiazdor festiwalowego dnia – Conrado Moreno, komentując z zadowoleniem ich zdolności aktorskie i kabaretowe.

Chłopcy powtórzyli swój występ po feriach, 1 marca, występując już na scenie w liceum, przed duńskimi uczniami ze szkoły w Haarby. Okazało się, że Duńczyków udało im się rozbawić równie sprawnie jak publiczność polską, za co otrzymali gorące brawa, gratulacje i komplementy m.in. od opiekunów grupy.