Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Warsztaty „edukacja dla życia”- Budowanie niezależności finansowej młodych kobiet

Kolejne warsztaty „edukacji dla życia”- Budowanie niezależności finansowej młodych kobiet.

1 marca miałyśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach organizowanych w szkole we współpracy z Centrum Praw Kobiet –filia w Żyrardowie-prowadzonych przez Katarzynę Tarnowską w ramach Fabryki Szkolnych Inicjatyw-równe obywatelstwo /Comenius. Szkolnym opiekunem przedsięwzięcia była prof. Ada Adamiak Kwietniewska.

Podczas zajęć mogłyśmy przeanalizować własną płynność finansową, zarówno od strony wpływów jak i wydatków. Skonfrontowałyśmy się z kluczowym problemem położenia kobiet w społecznych warunkach w kwestii dostępu do pieniędzy i ewentualnej swobody dysponowania nimi, tj.: wybierałyśmy opcje wolność czy zależność finansowa i omawiałyśmy konsekwencje wynikające z tego wyboru. Razem przeanalizowałyśmy wpływ mediów oraz innych czynników na zakupy dziewcząt oraz stworzyłyśmy listę możliwości uczciwego zarabiania pieniędzy.

Warsztaty miały różnoraką formę, towarzyszyły im ciekawe i emocjonujące dyskusje, czas na własne przemyślenia, pracę indywidualną. Prezentację tematu wspierały multimedia, m.in. film i piosenka. Ponadto zostałyśmy zapoznane z metodami i możliwościami przechowywania własnego kapitału z założeniem , żeby przynosił jak największe zyski. Niezwykle przydatne było przeanalizowanie ofert kont dla młodzieży w różnych bankach.

Wszystkim spotkanie się bardzo podobało, a główną maksymą, którą wyniosłyśmy, jest stwierdzenie: „Najważniejszą inwestycją jesteśmy my same!”

Jak rozumiemy to hasło?

Jeśli uświadomimy sobie swoją wartość i podejmiemy działania mające na celu własny rozwój w powyższej dziedzinie, to więcej drzwi stanie przed nami otworem. W naszym interesie jest rozwijać swoją świadomość w zakresie możliwości inwestowania pieniędzy i umiejętnego rozsądnego gospodarowania nimi. Wiedza o finansach to mądra inwestycja we własną osobę!

Ada I c