Strona Główna Pitek, Kwietnia 19, 2024
Tomek Jedynak finalistą

Tomek Jedynak finalistą XXV Olimpiady Filozoficznej

W XXV Olimpiadzie Filozoficznej wzięło udział troje uczniów klas drugich naszej szkoły: Aneta Kaźmierczak, Tomasz Jedynak i Albert Świrta. Wszyscy zostali zakwalifikowani do eliminacji okręgowych, które odbyły się 9 lutego 2013 roku w Skierniewicach.

Zarówno w teście z wiedzy ogólnej, jak i w pracy pisemnej świetną znajomością trudnych zagadnień filozoficznych wykazał się Tomek Jedynak, uczeń kl.IID. Jako jeden z najlepszych przeszedł do kolejnego etapu zawodów drugiego stopnia - eliminacji ustnych w Łowiczu. Również ten etap zakończył się pomyślnie dla Tomka, który filozofią interesuje się od kilku lat i startował w olimpiadzie już po raz trzeci.

Tym razem Tomek odniósł wielki sukces, gdyż dostał się do finału krajowego XXV Olimpiady Filozoficznej. W zawodach centralnych będzie bronił tez zawartych w eseju napisanym na etapie szkolnym pt. ”W jaki sposób filozofia ujmuje rolę cierpienia w życiu jednostki i wspólnoty?”

Tomek Jedynak jest już finalistą i życzymy mu, aby 20 kwietnia 2013 roku w Warszawie zdobył tytuł laureata XXV Olimpiady Filozoficznej!

Powodzenia!

Marta Czarnocka