Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
wycieczka klasowa

Dnia 26 marca 2013 r. klasa 2D wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Plan obejmował zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego oraz spacer szlakiem bohaterów „Lalki” Bolesława Prusa.

Wizyta w Pałacu Prezydenckim była dla uczniów okazją do zobaczenia w jakich warunkach pracuje oraz jak przyjmuje gości głowa naszego państwa. Bogato zdobione wnętrza znane często z transmisji telewizyjnych wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Sala Nowosielskiego czy sala rokoko oraz zamieszczone w nich dzieła sztuki były obiektem wielu ciekawych przemyśleń.

Po wizycie u Prezydenta pomimo mroźnej aury udaliśmy się wraz z panią przewodnik na spacer podążając szlakiem bohaterów powieści Bolesława Prusa. Warszawskie kościoły czy Krakowskie Przedmieście były istotnym tłem wydarzeń zawartych w „Lalce”, tak więc spacer był doskonałą lekcją zarówno topografii Warszawy jak i przypomnieniem treści lektury. Pomimo zmarzniętych dłoni wróciliśmy do domów oczarowani Warszawą jakbyśmy spacerowali po niej razem z samym Wokulskim.

Filip Pelc