Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
wycieczka klasowa

Dnia 26 marca 2013 r. klasa 2D wyjechaÅ‚a na wycieczkÄ™ do Warszawy. Plan obejmowaÅ‚ zwiedzanie PaÅ‚acu Prezydenckiego oraz spacer szlakiem bohaterów „Lalki” BolesÅ‚awa Prusa.

Wizyta w Pałacu Prezydenckim była dla uczniów okazją do zobaczenia w jakich warunkach pracuje oraz jak przyjmuje gości głowa naszego państwa. Bogato zdobione wnętrza znane często z transmisji telewizyjnych wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Sala Nowosielskiego czy sala rokoko oraz zamieszczone w nich dzieła sztuki były obiektem wielu ciekawych przemyśleń.

Po wizycie u Prezydenta pomimo mroźnej aury udaliÅ›my siÄ™ wraz z paniÄ… przewodnik na spacer podążajÄ…c szlakiem bohaterów powieÅ›ci BolesÅ‚awa Prusa. Warszawskie koÅ›cioÅ‚y czy Krakowskie PrzedmieÅ›cie byÅ‚y istotnym tÅ‚em wydarzeÅ„ zawartych w „Lalce”, tak wiÄ™c spacer byÅ‚ doskonaÅ‚Ä… lekcjÄ… zarówno topografii Warszawy jak i przypomnieniem treÅ›ci lektury. Pomimo zmarzniÄ™tych dÅ‚oni wróciliÅ›my do domów oczarowani WarszawÄ… jakbyÅ›my spacerowali po niej razem z samym Wokulskim.

Filip Pelc