Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Podsumowanie projektu wymiany młodzieży LO z Efterskole z Haarby

Podsumowanie projektu wymiany młodzieży LO z Efterskole z Haarby w Danii

22 marca 2013r. w Centrum Kultury, w obecności władz Żyrardowa, dla rodziców, uczniów oraz instytucji zaangażowanych w projekt wymiany młodzieży LO z Efterskole z Haarby w Danii odbyło się uroczyste posumowanie przedsięwzięcia.

Spotkanie to uświetnił spektakl Teatru 36zł wg scenariusza i w reżyserii Pana Mirosława Wasiewicza, z udziałem uczniów Naszej Szkoły pt.: „Wariat i zakonnica” wg Witkacego.

Zwróciliśmy się z podziękowaniami do instytucji lokalnych sponsorujących i wspierających organizacyjnie realizację projektu. Podziękowaliśmy rodzicom za ich pełne ciepła rodzinnego i polskiej gościnności chwile stworzone dla ich „duńskich dzieci”. W odczytanym mailu od nauczycieli duńskich uczniowie duńscy poprosili, w przyszłości o więcej czasu do spędzenia z rodzinami polskimi, w których czuli się bardzo mile widziani. Zachęciliśmy rodziców do podzielenia się anegdotami z pobytu uczniów Efterskole. Okazało się, że uczniowie duńscy tłumaczyli specyfikę filmu duńskiego, polubili polski bigos i pierogi, „nauczyli się” picia herbaty lub po prostu, cytując: „Nasza Hannah była najlepsza!”.

Rodzice otrzymali okolicznościowe podziękowania i płytę CD ze zdjęciami z całego projektu.

Obejrzeliśmy składankę zdjęć przygotowaną przez Maję Sosnowską, uczennicę klasy 1c.

Na koniec uroczystości pytania o możliwość ponownego uczestniczenia w projekcie były najlepszą rekomendacją dla naszej pracy.