Strona Główna Czwartek, Kwietnia 25, 2024
Letnia "Szkoła Pod Żaglami”

Letnia "Szkoła Pod Żaglami” w Czerwoniaku.

W dniach 10-14 czerwca społeczność z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Żyrardowie uczestniczyła w projekcie Letnia Szkoła Pod Żaglami, którego koordynatorem jest nauczyciel Michał Ciecharowski.

32 – osobowa grupa wraz z nauczycielami (Małgorzata Gałęziewska, Anna Kubicka, Agnieszka Wilk) i sternikami udała się do Pięknej Góry koło Giżycka skąd były czarterowane cztery jachty o wdzięcznych nazwach „Dreamlinear”, „Ciacho”, „Dragon” oraz „Drakkar”.

Podczas 5 dniowego rejsu przemierzyliśmy drogę z Giżycka do Mikołajek przez Rydzewo, Ryn i z powrotem. W trakcie rejsu uczestnicy nauczyli się zasad żeglowania, nomenklatury żeglarskiej, prac bosmańskich, przygotowywania posiłków oraz reagowania na zmianę warunków atmosferycznych.

Wspaniała pogoda, luksusowe jachty, piękne mazurskie widoki, ciepła woda, wieczorne śpiewy przy gitarze, wszystko to sprawiło, że wyjazd udał się koncertowo.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku grupa będzie również tak liczna, a pogoda równie wspaniała.

Michał Ciecharowski