Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Zakończenie roku

zdjęcia ze strony zyrardow.pl

W czwartek, 27 czerwca o godz. 15.00 w Centrum Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Uroczystość zainaugurowała dyrektor Genowefa Milczarek, wyrażając dumę z olbrzymiej ilości uczniów swej szkoły którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce, a także tych, którzy osiągnęli sukcesy w olimpiadach, w sporcie, aktywnie uczestniczyli w projektach edukacyjnych i wielu innych szkolnych przedsięwzięciach.

Prowadzący uroczystość, Sławomir Maszewski, zapraszał na scenę najlepszych uczniów szkoły po uścisk dłoni dyrekcji oraz dyplom i nagrodę.

Jako pierwsza została zaproszona na scenę Kaja Kubicka, która w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego uzyskała tytuł laureata a także tegoroczni finaliści olimpiad: Tomasz Jedynak (Olimpiada Filozoficzna) i Bogumił Kendzior (Olimpiada Tematyczna "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"). Olimpijczycy zostali nagrodzeni przez Radę Rodziców.

Następnie na scenie gościli uczniowie którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce.

25 licealistów zakończyło rok szkolny z wyróżnieniem, osiągając średnią ocen 4,75 i wyższą. To powód do dumy nie tylko dla grona pedagogicznego, ale przede wszystkim dla rodziców, którym gratulowała dyrektor Milczarek i wychowawcy.

Do najlepszych uczniów klas pierwszych i drugich należą: Cichocka Anna (kl.Ia, średnia 5), Kierzkowska Aleksandra (kl.1a, średnia 4,8), Opalińska Marta (kl.1a, średnia 4,75), Rafał Marus (kl.1b, średnia 4,94), Sylwia Szczepańska (kl.1b, średnia 4,87), Jakub Tondera (kl.1b, średnia 4,81), Sadkowska Adrianna (kl.1 c, 5,19), Sosnowska Maja (kl.1c, średnia 5,13), Strzelczyk Aneta (kl.1 c, średnia 4,75), Fatalski Tomasz (kl.1d, średnia 5), Olasek Laura (kl.1d, średnia 4,94), Wiechetek Aleksandra (kl. 1d,średnia 4,88), Dobrasiewicz Agata (kl.1e, średnia 4,75), Kowalski Paweł (kl.2a, średnia 4,93), Stefaniak Paweł (kl.2a, średnia 4,87), Supeł Katarzyna (kl.2b, średnia 4,86), Wrzesień Zuzanna (kl.2b, średnia 4,8), Kałęcka Paulina (kl.2c, średnia 4,81), Klepacz Adrianna (kl.2c, średnia 4.88), Sęk Anna (kl.2c, średnia 4,81), Śmigiera Magdalena (kl.2c, średnia 4,94), Gajewski Michał (kl.2d, średnia 4,87), Kubicka Kaja (kl.2d, średnia 4,79), Kaźmierczak Aneta (kl.2e, średnia 4,85) i Hass Krzysztof (kl.2g, średnia 4,8).

Z bardzo dobrymi wynikami, ze średnią ocen na świadectwach od 4,5 do 4,75 zakończyło rok szkolny 19 uczniów, natomiast dobre wyniki, czyli średnią ocen od 4 do 4,5 osiągnęło aż 92 licealistów.

Podczas uroczystoÅ›ci odnotowano także sukces z ostatnich dni, jaki osiÄ…gnÄ…Å‚ Sebastian Andrzejczak, absolwent klasy 3a, który przystÄ…piÅ‚ do egzaminu CISCO i uzyskaÅ‚ wynik – 90.4%, wykazujÄ…c siÄ™ ogromnÄ… wiedzÄ… z zakresu zawodu na poziomie technika informatyka. Tym samym zdobyÅ‚ on honorowany na caÅ‚ym Å›wiecie certyfikat IT Essentials: PC Hardware and Software, który wrÄ™czyÅ‚a uczniowi dyrektor Genowefa Milczarek wraz z instruktorem EwÄ… MatuszewskÄ….

Nagrody i gratulacje odebrali też uczniowie odnoszÄ…cy sukcesy w sporcie, pracujÄ…cy w wolontariacie, uczestniczÄ…cy w europejskich projektach edukacyjnych, w programie "MÅ‚odzieżowa przedsiÄ™biorczość” oraz aktywni na polu dziaÅ‚alnoÅ›ci teatralnej, literackiej i muzycznej.