Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie
Strona Główna Niedziela, Grudnia 10, 2023
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Bankowego

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu BankowegoW dniach 18-19 marca 2010 dwoje uczniów z naszej szkoły: Anna Jakubczak z klasy III d i Konrad Rakowski z klasy II a pod opieką pani profesor Doroty Mińkowskiej brali udział w podsumowaniu Ogólnopolskiego Konkursu Bankowego, które miało miejsce w Wyżej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Konkurs ten miał za zadanie zmotywować młodych ludzi do interesowania się i pogłębiania swojej wiedzy w zakresie bankowości i zagadnień traktujących o Giełdzie Papierów Wartościowych.
Spośród 14874 uczniów z całej Polski, którzy wystartowali w konkursie, 8
uczniów naszej szkoły dostało się do Etapu Okręgowego.

Etap Ogólnopolski objął 99 najlepszych osób z 42 miast, w tym dwoje naszych reprezentantów.

Finał został zaplanowany na dwa dni. W planie znalazło się wiele ciekawych propozycji. Pierwszego dnia, w czwartek, zaraz po zakwaterowaniu wszystkich uczestników wraz z opiekunami w Domu Studenckim ‘Krakowiak’, wszyscy zostali zaproszeni na wykłady dotyczące różnych bankowych zagadnień, między innymi mówiącymi o Biurze Informacji Kredytowej. Następnie, po wspólnym obiedzie, odbył się ostatni test mający na celu wyłonienie najlepszych z najlepszych. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania, uczestnikom pozostało już tylko miło spędzić wieczór i oczekiwać na ogłoszenie wyników i wyłonienie laureatów.

Wieczorem zaplanowana została integracja, która miała na celu umożliwienie zapoznania się i wymienienia się obserwacjami dotyczącymi całej imprezy.

Najliczniejsza grupa młodzieży postanowiła wybrać się na wieczorny spacer zabytkowymi uliczkami Krakowa. Gośćmi z całej Polski opiekowali się krakowscy studenci, którzy zaplanowali wycieczkę tak, aby pokazać miasto ze strony atrakcyjności dla przyszłych studentów.
W trakcie tego spaceru zawiązało się wiele nowych znajomości, które zapewne nie pozostaną bez echa. Padło wiele zaproszeń i możemy przypuszczać, że narodziły się nowe przyjaźnie.

W piątek rano odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w postaci indeksów na uczelnie w Krakowie i w Lublinie oraz wyjazdów na kursy językowe w Anglii. Najwięcej nagród zdobyła ekipa uczniów z Wrocławia.

Nasi reprezentanci nie zajęli niestety żadnych czołowych miejsc, lecz możemy być dumni, gdyż udowodnili, że uczniowie naszej szkoły posiadają wiedzę, która może równać się z wiedzą uczniów z całej Polski.

Przetarli także nowe szlaki, co niewątpliwie ułatwi nam start w przyszłym roku, tym bardziej, iż za rok przedsięwzięcie z rangi konkursu awansuje do rangi ogólnopolskiej olimpiady.

Należy pamiętać, że tytuł finalisty olimpiady automatycznie otwiera młodym ludziom drogę do zdobycia indeksu na upragnionej uczelni wyższej, między innymi Politechnice Warszawskiej, która ostatnio nawiązała współpracę z naszą szkołą.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_close() in /footer.php:25 Stack trace: #0 /news.php(170): require_once() #1 {main} thrown in /footer.php on line 25