Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Duński Instytut Kultury

Nasze Liceum, podczas wakacji również działa, dzieląc się, choćby doświadczeniem z innymi.

DuÅ„ski Instytut Kultury w osobie Pani Doroty Rozmarynowskiej–Enzanza zwróciÅ‚ siÄ™ z proÅ›bÄ… o możliwość konsultacji dyrektora kolejnej, duÅ„skiej Efterskole z koordynatorem projektu wymiany uczniów z DaniÄ….

4 lipca 2013 r. pokazaliÅ›my naszÄ… szkoÅ‚Ä™, miasto, opowiedzieliÅ›my o wielokrotnej wymianie z Haarby Efterskole. PodzieliliÅ›my siÄ™ spostrzeżeniami co do wizyty w Danii i organizacji pobytu duÅ„skich goÅ›ci w Å»yrardowie – wzajemnej życzliwoÅ›ci uczniów, rodziców i nauczycieli, dobrej organizacji, wymiernych i niewymiernych korzyÅ›ci.

Ogromne wrażenie na gościu zrobiła informacja o wieloletniej realizacji projektu COMENIUS w Naszej Szkole. Na zdjęciach z Danii duński nauczyciel zwrócił uwagę na uroczystą zmianę warty przy pałacu królewskim. Okazało się, że odbywał w ten sposób służbę wojskową, co było dla Niego ogromnym zaszczytem.

Pochwalił nowoczesny kompleks sportowy oraz bliskość hotelu jako bardzo sprzyjające organizacji podobnych wymian. Jego uwagę zwróciła też unikatowa architektura Żyrardowa.

Dla nauczycieli Liceum było to ogromnie wzruszające spotkanie, bo nasze działania dają, jak się okazało, wielowymiarowe efekty. Możemy dzielić się naszym cennymi doświadczeniami ze szkołami z Polski i z zagranicy.