Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
integracja klas1

INTEGRACJA KLAS I

ByÅ‚o to już jaki czas temu, ale wspomnienia wciąż żywe.„INTEGROWALIÅšMY SIĘ!” - mogÄ… powiedzieć klasy I – sze.

10 wrzeÅ›nia klasy 1a i 1b; 11 wrzeÅ›nia – klasy1c, 1a; 12 wrzeÅ›nia, „Last, but not the least” – klasy 1d, 1f miaÅ‚y zajÄ™cia integracyjne z wychowawcami i pedagogiem szkolnym.

Uczniowie mieli okazjÄ™ przyjrzeć siÄ™ sobie nawzajem (i nauczycielom), nauczyć wszystkich imion, poczuć swojÄ… grupÄ™ w trakcie ćwiczeÅ„ interpersonalnych, poczuć siÄ™ swobodniej w szkole i odsapnąć od natÅ‚oku nowych wrażeÅ„ i informacji. Można też byÅ‚o podzielić siÄ™ swoimi poglÄ…dami na funkcjonowanie zespoÅ‚u klasowego – co siÄ™ jest w stanie znieść, a co nie, podzielić obawami i usÅ‚yszeć, że inni też je majÄ…. Jak co roku, byÅ‚o wesoÅ‚o, poważnie, mniej poważnie. Mamy nadziejÄ™, że też wartoÅ›ciowo. Wiemy, że to ważny element „oswajania” nowej rzeczywistoÅ›ci, która, być może powoli stanie siÄ™ też bliższa najmÅ‚odszym uczniom LO.