Strona Główna Wtorek, Kwietnia 23, 2024
Drugie życie projektów

Miedzeszyn, 12-13 września 2013

W dniach 12-13 wrzeÅ›nia 2013 w podwarszawskim Miedzeszynie odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie realizatorów najlepszych Partnerskich Projektów Szkół w Programie Comenius koordynowanych przez polskie szkoÅ‚y w latach 2007-2012, zatytuÅ‚owane „Drugie życie projektów – efekty współpracy europejskiej w kontekÅ›cie polskiej szkoÅ‚y”.

W spotkaniu wzięło udział 28 przedstawicieli szkół z całej Polski, między innymi koordynatorka projektów Comenius w naszej szkole, Danuta Czyżewska. Spotkanie prowadzili pracownicy Agencji Narodowej. Uczestniczyła w nim także przedstawicielka Ministerstwa Edukacji Narodowej, radca ministra Klaudia Wojciechowska.

Wyróżnienie naszej szkoÅ‚y zaproszeniem do udziaÅ‚u w tym spotkaniu wynikaÅ‚o z faktu, iż dwa nasze projekty, „Przez pieÅ›ni i taÅ„ce ludowe poznajemy kulturÄ™ narodów europejskich” oraz „Zdrowe ciaÅ‚o, zdrowy duch, zdrowe Å›rodowisko”, zrealizowane w wymienionym okresie, zostaÅ‚y uznane przez PolskÄ… AgencjÄ™ NarodowÄ… za przykÅ‚ady dobrej praktyki.

Spotkanie miało charakter warsztatowy i dotyczyło przede wszystkim długotrwałych efektów zrealizowanych projektów. Rozmawialiśmy również o zmianach w programach europejskiej współpracy szkół wynikających z wejścia w nową perspektywę finansową 2014-2020. Wymiana doświadczeń z realizatorami najlepszych projektów koordynowanych przez polskie szkoły to wydarzenie szczególnie inspirujące. Jesteśmy dumni, że mieliśmy szansę wzięcia w im udziału.