Strona Główna Pitek, Kwietnia 26, 2024
COMENIUS - podsumowanie projektu

Podsumowanie projektu "Zdrowe ciało, zdrowy duch, zdrowe środowisko" realizowanego w unijnym programie COMENIUS - UCZYMY SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE.

Od 11 kwietnia w LO goszczą delegacje 9 krajów europejskich w ramach wizyty roboczej podsumowującej projekt ”Zdrowe ciało, zdrowy duch , zdrowe środowisko” realizowany w unijnym programie COMENIUS - Uczymy się przez całe życie.
Wizyta potrwa do 17 kwietnia.

PRZEBIEG WIZYTY

Poniedziałek. 12.04.2010

Goście i ich polscy opiekunowie podczas wycieczki do stolicy złożyli kwiaty pod Pałacem Prezydenckim.
Zaplanowane zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego i wizyta w Belwederze zostały odwołane.
Odbył się spacer po Starym Mieście, zwiedzanie zabytkowych obiektów, spacer po Łazienkach.
Na terenie Getta, uczniowie uczestniczący w projekcie z Izraelem opowiedzieli o jego historii.

Wtorek, 13.04.2010

Młodzież odbyła spotkanie integracyjne prowadzone przez pedagoga szkolnego - Panią Annę Kubicką, zaś nauczyciele – spotkanie robocze.
Prezentacje szkół - to dalsza część zajęć- zapoznanie wszystkich uczestników projektu z tym, co zostało wypracowane przez szkoły we własnych krajach.
Spacer po Żyrardowie pod opieką Przewodników z Muzeum Mazowsza Zachodniego ukazał gościom „murowane klimaty” naszego miasta.
Wieczorem w Centrum Kultury odbyło się spotkanie z władzami Powiatu i Miasta. Złożono gorące podziękowania zaproszonym na tę okoliczność Rodzicom, którzy przyjęli pod swą opiekę młodzież z krajów uczestniczących w projekcie.

Środa, 14.04.2010

Wycieczka po Ziemi Łowickiej:
Dworek w Żelazowej Woli – miejsce, gdzie urodził się F. Chopin
Kościół w Brochowie - miejsce chrztu F. Chopina i ślubu jego rodziców
Sochaczew – Muzeum Kolejnictwa
Łowicz – muzeum, skansen, spacer po rynku.
Nieborów – park i pałac oraz Arkadia.

Czwartek, 15.04.2010

Młodzież przychodzi z gospodarzami do szkoły i uczestniczy w lekcjach.
Odbywają się również dalsze prezentacje szkół- kontynuacja zapoznania wszystkich uczestników projektu z tym, co zostało wypracowane przez szkoły we własnych krajach.
Spotkanie w sklepie lniarskim, zwiedzanie fabryki i sklepu, to kolejny element prezentacji historii naszego miasta.

Piątek, 16.04.2010

Wycieczka programowa - „Niekonwencjonalne źródła energii w powiecie żyrardowskim”

• Oczyszczalnia ścieków
  • Słabomierz składowisko odpadów
  • Geotermia Mazowiecka w Mszczonowie + basen

Wieczór pożegnalny w szkole z udziałem rodziców goszczących zagranicznych uczniów.
Wyjazdy gości z: Litwy, Bułgarii, Rumunii, Hiszpanii, Włoch i Węgier.
W piątek wyjeżdżają goście z Turcji, Portugali i Wielkiej Brytanii.