Strona Główna Wtorek, Kwietnia 23, 2024
Gdzie są kwiaty z tamtych lat?

Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu historycznego „Gdzie są kwiaty z tamtych lat? Konkurs wiedzy o Armii Krajowej, Szarych Szeregach i Żołnierzach Wyklętych”.

Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Macieja Małeckiego Posła na Sejm RP oraz Wojciecha Szustakiewicza Starosty Powiatu Żyrardowskiego.

Podobnie jak w ubiegłym roku nagrodę główną - wyjazd do Brukseli na małą sesję Parlamentu Europejskiego dla zwycięzcy ufundował Poseł Maciej Małecki, nagrody książkowe w konkursie ufundował Starosta Wojciech Szustakiewicz oraz Dyrektor Muzeum Bogusław Nietrzebka.

Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych. W konkursie brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Żyrardowskiego a w końcowej rywalizacji uczniowie naszego Liceum zdobyli bardzo wysokie miejsca, zwyciężył: Bogumił Kendzior z klasy 3d, drugie miejsce zajął Przemysław Iżycki z LO im. Szarych Szeregów w Mszczonowie (przepraszamy za pomyłkę) a trzecie miejsce zajął Bartosz Galantowicz z klasy 2d.

Gratulujemy sukcesu!!!

Agnieszka Przyjankowska