Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
obchody 11 listopada 2013

Obchody 11 listopada 2013 roku.

W minioną środę, dn. 13 listopada 2013 r. odbyły się w naszym Liceum uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Z okazji 95. rocznicy odrodzenia się suwerennej Rzeczypospolitej uczniowie pod kierownictwem Pani Agnieszki Przyjankowskiej przygotowali jednogodzinną prezentację zatytułowaną "Drogi Polaków do niepodleglości". Została ona przedstawiona wszystkim klasom w obecności Dyrekcji, która przestrzegała młode pokolenie Polaków o pielęgnowaniu tradycji patriotycznych.

Akademię otworzyło odczytanie listu Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej adresowanego do uczniów i pracowników szkoły. Pokaz multimedialny wzbogaciły liczne deklamacje poezji patriotycznej, przeplatane uroczystym odśpiewaniem polskich pieśni hymnicznych, a także współczesnymi piosenkami o tematyce patriotycznej. Podniosły nastrój w atmosferze jedności udzielił się zarówno wszystkim uczniom, jak i gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły, którzy zgodnie wysoko ocenili dobór tekstów i cytatów, a także umiejętności artystów.

Bogumił Kendzior