Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
SPOTKANIE W MONESTERIO W HISZPANII

PROJEKT COMENIUS - SPOTKANIE W MONESTERIO W HISZPANII

W dniach 15-22 listopada 2013 siedmioosobowa grupa nauczycieli i uczniów naszej szkoły brała udział w spotkaniu roboczym w Monesterio w Hiszpanii w ramach projektu Comenius „Szkolna fabryka inicjatyw – równe obywatelstwo”. Oprócz nas na spotkanie przyjechali przedstawiciele szkół z Cypru, Francji, Grecji, Islandii, Norwegii, Turcji i Węgier.

Podczas spotkania zorganizowaliśmy międzynarodową wystawę zdjęć rodzinnych prezentujących role społeczne kobiet i mężczyzn w naszych krajach oraz wystawę reklam, wykorzystujących wizerunek kobiet w poniżający sposób. Przedstawiliśmy film nakręcony podczas debaty na temat ograniczeń, nakładanych na mężczyzn przez stereotyp „prawdziwego mężczyzny”, inspirowanej filmem „Maska twardziela”, przeprowadzonej w języku angielskim podczas lekcji języka angielskiego, a także prezentację na temat analogicznej debaty przeprowadzonej po polsku z udziałem gości zaproszonych z zewnątrz. Wzięliśmy udział w pokazie przyrządzania i degustacji omletów hiszpańskich, obejrzeliśmy pokazy lokalnych tańców oraz musical „Mamma Mia” w wykonaniu uczniów szkoły partnerskiej. Zwiedziliśmy Muzeum Szynki w Monesterio, klasztor Tentudía, katedrę w Caléra de Leon i kościół w Monesterio, kompleks pozostałości z czasów rzymskich w Méridzie, wciąż czynną arenę do walki byków w Zafrze oraz najważniejsze zabytki Sewilli, takie jak Plaza de Espana, katedra wraz z wieżą La Giralda, pałac królewski, ogrody Murillo i wieżę Torre del Oro.

Przebywając stale w dużej międzynarodowej grupie mieliśmy mnóstwo okazji do rozmawiania po angielsku i poznawania rówieśników z innych krajów europejskich.