Strona Główna Sobota, Kwietnia 20, 2024
Stefanki_2013

Stefanki

Stefanki to jedna z najważniejszych uroczystości naszej szkoły. Obchodzona co roku, ma na celu nie tylko uczczenie pamięci naszego patrona – Stefana Żeromskiego, ale także wyróżnia naszą placówkę spośród innych.

Pierwszy element tegorocznych obchodów stanowiła część kabaretowa przygotowana przez klasy 2a oraz 3e. Wszyscy uczniowie mieli okazję poznać koleje losu naszego patrona ukazane w krzywym zwierciadle, a także obejrzeć niezwykły balet, w wykonaniu chłopców- postaci z książek Żeromskiego w towarzystwie samego autora. Jednak był to dopiero początek atrakcji.

Następny element stanowiły: konkurs wiedzy o patronie, a także życiu i historii naszej szkoły. Zmierzyli się w nich uczniowie podzieleni na poszczególne roczniki, wykazując się dużą wiedzą na w/w tematy. Po wszystkim, każda z klas mogła pochwalić się przygotowanym przez nią wcześniej własnym programem artystycznym – recytacją wybranych fragmentów z prozy Żeromskiego, czy też panegirykiem na cześć pisarza, okraszonym luźną interpretacją plastyczną. W wolnym czasie, pomiędzy kolejnymi częściami programu, również nie zabrakło licznych atrakcji. Przerwy szkolne spędzić można było w specjalnie na tę okazję przygotowanej kawiarence z przekąskami oraz wypiekami własnej roboty. Mieliśmy również okazję podziwiać galerię portretów Stefana Żeromskiego - prace uczniów naszej szkoły, a także posłuchać występu zespołu muzycznego. Również odbyła się pełna napięcia i humoru licytacja prac plastycznych, które zostały wykonane przez uczniów.

Elementem tradycyjnie kończącym cały dzień obchodów święta był mecz siatkówki, w którym naprzeciw siebie stanęli uczniowie Czerwoniaka i kadra pedagogiczna. Mimo zaciętej rywalizacji, rozegrany został on jak zwykle w przyjaznej atmosferze wspólnej zabawy i stanowił doskonałe zwieńczenie tego pełnego wrażeń dnia.