Strona Główna Sobota, Lipca 27, 2024
Nasze Betlejem 2013

20 grudnia 2013r., czyli ostatniego dnia przed przerwą świąteczną, odbył się koncert, który należy już do tradycji naszej szkoły, a mianowicie "Nasze Betlejem 2013".

Koncert ten przygotowany był przez p. prof. Agatę Lepieszkę, która wraz ze szkolnym zespołem przypomniała zgromadzonym znane kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach oraz zaprezentowała te mniej znane, lecz równie piękne.

W tym roku zespół szkolny wystąpił w nowym składzie, którego większość stanowili uczniowie klas pierwszych. Swoje piękne głosy prezentowały: Iwona Klejner, Aleksandra Ciężka, Karolina Gajewska, Dominika Bielecka, Malwina Skiba i Dominika Dach. Nowe aranżacje i różnorodność instrumentów zapewnili natomiast: Ela Kawka (saksofon), Maja Wrzodak (wiolonczela), Małgorzata Cieślikowska (skrzypce i gitara), Martyna Nowak (gitara) oraz Agata Baumel (skrzypce), Marta Melon (skrzypce), Aleksandra Siwek (pianino) i Krzysztof Wroński (pianino), którzy zarówno grali, jak i śpiewali.

Utwory, które zostały zaprezentowane to m.in. Uciekali” z musicalu Metro, „Kolęda dla nieobecnych”, "Kolęda płynie z wysokości", "Aniołowie biali", „Nikt z nas nie powinien być sam w taki wieczór” "To juz pora na wilijo" oraz kolęda "Oj, Maluśki, Maluśki" w góralskim wydaniu, a także "Jingle bells" oraz "We wish you a merry christmas" w wersji na saksofon i pianino. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnej kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki", znanego wszystkim "Jest taki dzień" oraz "W Betlejem", które prezentowane jest co roku jako stały element koncertu.

Najwięcej emocji dostarczyła „Kolęda dla nieobecnych”, która wzruszyła niejednego słuchacza, wprowadziła nas w nastrój zadumy, pozwoliła się wyciszyć i pomyśleć nad tym, co w życiu najważniejsze.

Salę opuszczaliśmy w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz z uśmiechami na twarzach.

Ola Siwek 1b