Strona Główna Sobota, Kwietnia 27, 2024
25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce

"25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce"

Dnia 10 stycznia 2014 r. młodzież ponadgimnazjalna z 13 województw przystąpiła do I etapu konkursu: "25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce" organizowanego przez Senat RP i Kuratoria Oświaty.

Wśród uczestników etapu rejonowego, który przeprowadzony został w Warszawie znaleźli się uczniowie naszego Liceum. Uczniowie odpowiedzieli na 40 pytań testowych obejmujących informacje dotyczące pracy Senatu, postaci senatorów, ważnych wydarzeń historycznych, w których Senat miał swój znaczący udział.

Do kolejnego, wojewódzkiego etapu zakwalifikował się uczeń klasy 3d - Daniel Bednarczyk, uzyskując najlepszy w rejonie wynik.

Etap wojewódzki obędzie się on na początku marca. Finaliści konkursu przyjadą do Senatu RP 8 kwietnia na symulację obrad. Obrady będą stanowiły początek wydarzeń związanych z obchodami 25. rocznicy odrodzenia Senatu RP.

Agnieszka Przyjankowska