Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
Olimpiada historyczna

W dniach 11.01 oraz 17.01.2014 roku odbywał się okręgowy etap olimpiady historycznej, w którym uczestniczyło czterech uczniów naszego Liceum: Daniel Bednarczyk, Michał Gajewski, Bogumił Kendzior oraz Kacper Kociszewski.

Po części pisemnej polegającej na napisaniu wypracowania na wybrany temat z listy przygotowanej przez Komitet Główny Olimpiady uczniowie przystąpili do części ustnej, w której musieli wykazać się znajomością zagadnień historycznych na poziomie rozszerzonym oraz znajomością literatury historycznej.

Do etapu centralnego, który zaplanowany jest na 4 - 6.04.2014 r. zakwalifikowanych zostało trzech uczestników wśród nich Bogumił Kendzior z klasy 3d.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Przyjankowska