Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 26, 2024
COMENIUS - spotkanie z władzami Powiatu i Miasta

Zdjęcia ze strony www.zyrardow.pl

W dniu 13 kwietnia w Centrum Kultury w Å»yrardowie nastÄ…piÅ‚o oficjalne podsumowanie dwuletnich partnerskich dziaÅ‚aÅ„ realizowanych w ramach projektu COMENIUS pod hasÅ‚em „Zdrowe ciaÅ‚o, zdrowy duch, zdrowe Å›rodowisko”.
Dzięki zaangażowaniu Pani Danuty Czyżewskiej - nauczyciela naszej szkoły, pomysłodawcy i koordynatora projektu, nasi uczniowie nawiązali kontakty z rówieśnikami z Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Sycylii i Węgier. Podczas wizyt w Ich krajach, poznawali ich kultury, wymieniali się wiedzą, uczestniczyli w wielu wspólnych przedsięwzięciach. Nasi uczniowie w maju pojadą do szkoły brytyjskiej.
Teraz przyjmują gości z tych państw, a także z Litwy, i Portugalii w swoich domach, w szkole oraz prezentują nasz kraj podczas wycieczek.

Spotkanie w Centrum Kultury było okazją do podziękowań wyrażanych władzom Powiatu Żyrardowskiego - beneficjentowi środków unijnych na działania projektowe i żyrardowskim rodzinom, które otworzyły swe domy gościnnie przyjmując młodzież współpracujących krajów. Uczestnicy projektu odebrali certyfikaty udziału w spotkaniu w Polsce oraz upominki - pamiątki promujące Żyrardów daleko poza nasze granice a podarowane między innymi przez Władze naszego Miasta.

Było to kolejne spotkanie, które pozostanie w pamięci i utrwali przyjaźnie zawarte podczas prac projektowych.