Strona Główna Czwartek, Maja 09, 2024
Emil finalistą Olimpiady Informatycznej

Emil Hotkowski w finale XXI Olimiady Informatycznej!!!

W dniach 11-13 lutego odbył się drugi etap olimpiady informatycznej, który polegał na samodzielnym rozwiązywaniu zadań algorytmicznych w ciągu dwóch pięciogodzinnych sesji odbywających się w różnych dniach.

Oto wspomnienia Emila:

Zawody były zamknięte, byliśmy identyfikowani legitymacjami i pilnowani, nie można było porozumiewać się ani korzystać z własnych materiałów, jednak cała ta biurokracja i środki ostrożności nie przeszkodziły w stworzeniu świetnej amostefy. Poziom rywalizacji był wysoki i każdy dawał z siebie 120%, aby dostać się do finału.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że mi się udało. Poziom uczestników był wyrównany i z wielkią niepewnością oczekiwałem na wyniki. Z ponad 300 osób jakie dostały się do II etapu olimpiady, do finału przeszło tylko 100 osób. Zająłem 80 miejsce z wynikiem 189 pkt.

Emil znalazł się wśród 100 szczęśliwców, którzy mogą pochwalić się mianem finalisty Olimpiady Informatycznej. Dzięki temu otrzymuje z informatyki celującą roczną ocenę klasyfikacyjną. Jest również zwolniony z egzaminu maturalnego z informatyki. Ponadto laureaci i finaliści Olimpiady mają ułatwiony lub wolny wstęp do tych szkół wyższych, których senaty podjęły uchwały w tej sprawie, czyli na prawe wszystkie uczelnie w całej Polsce.

Zawody centralne odbędą się w dniach 1-4 kwietnia 2014 r. w Sopocie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Matuszewska