Strona Główna Pi±tek, Kwietnia 19, 2024
Wielki Turniej Edukacji Medialnej

Wielki Turniej Edukacji Medialnej to konkurs, który trwa od listopada 2013 do kwietnia 2014. Składa się z trzech etapów: pierwszy to test on-line, drugi to projekt do samodzielnej realizacji, a trzeci to zawody finałowe, które odbędą się w Warszawie w dniu 11 kwietnia. Celem konkursu jest kształtowanie świadomych użytkowników nowych mediów. Czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów. W sposób przemyślany tworzą wizerunek i relacje. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją również prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

W Turnieju wzięła udział grupa uczniów z klasy 2d, a przez kolejne etapy przeszła z sukcesem Aleksandra Kozłowska, która znalazła się w gronie finalistów.

FinaÅ‚ Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej odbÄ™dzie siÄ™ 11 kwietnia 2014 roku, w godzinach od 10.00 – 16.00, w nowym gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.

Uczestnicy zawodów wezmą udział w grze fabularnej w trakcie, której będą musieli wykazać sprytem, kreatywnością i kompetencjami medialnymi. Będą oni musieli również przygotować krótkie wystąpienie, które będą musieli wygłosić przed Jury Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej i publicznością złożoną z opiekunów zawodników.

Gratulujemy dotychczasowych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Przyjankowska